Kodėl dantų netekę pacientai vis dažniau renkasi dantų implantus?

By | 22 rugsėjo, 2015

Pacientas su dantų implantaisJeigu niekada neteko prarasti danties, o šeimoje ar draugų aplinkoje neatsirado tokių, kuriems prireikė „įstatyti“ dirbtinį dantį, tikriausiai nesate girdėję, kas yra dantų implantai. Sužinojus, kad dantų implantas yra varžtas, kurį gydytojas odontologas įsuka į paciento žandikaulį, iš pradžių tai gali atrodyti gąsdinančiai, priminti siaubo filmus, kuriuose žmogus kankinamas grąžtu. Iš tikrųjų varžtelis, kuris atstoja danties šaknį, yra visai nedidelis, o jo įtvirtinimo kaule procedūra neskausminga. Ir tai nėra vienintelė priežastis, dėl kurios vieno ar keleto dantų netekę pacientai dantų implantus vis dažniau renkasi kaip tikrųjų dantų pakaitalą.

Ko gero, daugiau esame girdėję apie dantų protezus, o ne implantus. Kuo jie skiriasi? Dantų implantai nėra tas pats, kas dantų protezai. Paprastai tariant, danties implantas atstoja danties šaknį, o dantų protezas – jo karūnėlę (matomą danties dalį). Dantų implantas retai kada naudojamas be danties protezo, tuo tarpu protezas gali būti dedamas nebūtinai ant implanto, bet ir ant vadinamojo dantų tiltelio. Pastarasis dantų protezavimo būdas yra pigesnis nei implantavimas, tačiau tokiu būdu protezuoti dantys atrodo mažiau natūralūs, yra ne tokie tvirti, sunkiau prižiūrimi ir kur kas mažiau stabilūs nei tie, kurie yra tvirtinami ant dantų implantų. Štai dėl ko implantai yra tokie mėgstami.

Dantų implantai tinka įvairaus amžiaus žmonėms. Nors esame linkę manyti, kad dirbtinius dantis „nešioja“ tik vyresnio amžiaus žmonės, dantų netekę dėl natūralių senėjimo procesų, galime net neįtarti, jog kai kurie iš mūsų pažįstamų jaunų žmonių taip pat turi dantų pakaitalus. Aplinkiniai nemato skirtumo tarp jūsų tikrųjų ir ant implantų pritvirtintų protezuotų dantų, kadangi jie atrodo labai natūraliai, o dirbtines danties karūnėles galima pagaminti kokios tik norite formos ar spalvos, tad „netikras“ dantis vizualiai visiškai nesiskirs nuo aplink jį esančių „tikrųjų“.

Dantų implantavimas pacientui suteikia komfortabilumo, kadangi jam nereikia rūpintis protezų klijais ir dėl jų atsirandančiu blogu burnos kvapu. Tinkamai prižiūrimi dantų implantai „tarnauja“ žmogui keliasdešimt metų ar net visą gyvenimą, yra labai patvarūs (gaminami iš tokių tvirtų medžiagų kaip titanas), bet kartu lengvi ir artimi natūraliai žmogaus fiziologijai. Ant implantų pritvirtinti dirbtiniai dantys leidžia valgyti kokius tik norite maisto produktus be skausmo ir be baimės, kad danties pakaitalas nuskils ar pradės klibėti.

Vienas iš pacientams svarbiausių aspektų netekus danties – jų šypsena ir veido išraiška. Laiku pakeitus prarastą dantį implantu, pacientai išvengia psichologinio diskomforto, nes gali šypsotis ir jiems nereikia slėpti burnoje atsiradusios kiaurymės. Jei netekus danties nesiimama priemonių, ilgainiui šalia iškritusio danties buvę dantys pradeda keisti savo kryptį, bandydami užpildyti tuščią ertmę, todėl pasikeičia žmogaus žandikaulio padėtis ir net veido išraiška. Naudojant dantų implantus tokių nemalonumų galima išvengti.