Nusprendžiau atjauninti veido odą – kokį metodą rinktis?

By | 5 rugpjūčio, 2015

Veido atjauninimasSusidūrus su odos problemomis ar pasiekus amžių, kai oda tampa nebe tokia skaisti ir elastinga kaip jaunystėje, ne viena moteris yra priversta priimti sprendimą atjauninti veido odą. Nuo ko pradėti? Kokį metodą rinktis? Kuris iš jų yra veiksmingiausias ir užtikrina ilgiausią poveikį?

Geriausia būdą pagražinti veido odą kiekvienu individualiu atveju gali parinkti tik dermatologas. Taigi, nusprendus imtis veido atjauninimo, pirmiausia vertėtų kreiptis į jį. Greičiausiai jis pasiūlys vieną iš žemiau pateiktų procedūrų:

Cheminis šveitimas. Taikant šį metodą, specialiais tepalais, kurių sudėtyje yra rūgščių, nuo veido odos pašalinamos epidermio ląstelės. Renkantis tokią procedūrą, reikia įvertinti ne tik teigiamą poveikį (veiksmingai išvalomos apmirusios odos ląstelės), bet ir riziką sumažinti natūralią veido apsaugą, kurią rūgštys gali pažeisti.

Veido atjauninimas lazeriu. Kaip ir odos gydymas šviesa ar radiobangomis, taip ir šis metodas yra neintervencinis, nekeliantis tokio stipraus šalutinio poveikio, kokį gali sukelti mechaninis ar cheminis odos valymas ar tuo labiau odos užpildai. Lazeriu pasiekiami net giliausi odos sluoksniai, todėl oda atjauninama akimirksniu ir pirmieji rezultatai matomi iškart po procedūros.

LED (Light emitting diode) šviesos terapija. Procedūros metu šviesos bangomis veikiamos odos ląstelės, reguliuojant šviesos bangų ilgį ir dažnį oda paskatinama geriau maitintis ir kvėpuoti. Šio metodo negalima taikyti nėščioms moterims, žmonėms, sergantiems epilepsija ar alergiškiems šviesai, netoleruojantiems šviesos spektro.

Kalogeno užpildai. Tokie užpildai gali padėti norint pakelti antakius, užpildyti skruostus, panaikinti juoko raukšleles, padidinti apimtį smilkinių srityje, pakoreguoti nosies formą, pakelti lūpų kampučius. Antra vertus, naudojant tokius užpildus kyla rizika sulaukti alerginės reakcijos. Be to, tokių procedūrų poveikis yra trumpalaikis ir jas tenka dažnai kartoti.

Mechaninis odos šveitimas. Šios procedūros metu pirmiausia pašalinamos negyvos odos ląstelės, o tada oda specialiomis priemonėmis suminkštinama, dezinfekuojama ir iš odos „išspaudžiami“ visi nešvarumai. Tokia procedūra tiesiog privaloma sergant akne ar dirbant nešvarioje, nuolat užterštoje aplinkoje, tačiau nėra rekomenduojama tiems, kurių oda linkusi pleiskanoti.

Veido atjauninimas radiobangomis. Šis metodas taikomas kovoje su raukšlėmis (ypač tomis, kurios atsiranda nuo veido mimikų). Sumažinamas riebalų, susikaupusių ant veido odos, kiekis ir oda tampa lygesnė.

Grožio chirurgija. Plastinė operacija – ilgalaikį poveikį užtikrinantis, tačiau labai brangus ir rizikingas „malonumas“. Gijimo procesas trunka ilgai, tačiau procedūrą patikėjus profesionalo rankoms, rezultatais galima džiaugtis net visą gyvenimą. Visgi šį metodą patariama rinktis tik įvertinus visas rizikas ir apsisprendus, jog kiti metodai, skirti atjauninti veidą, negali padėti.

Nusprendus atjauninti veidą, svarbiausia nepulti prie pirmos pasitaikiusios procedūros ar dermatologijos klinikos, taip pat reiktų įvertinti savo finansines galimybes. Tik tada bus galima ramiai džiaugtis rezultatais, pasiektais odos gydymo metu.