Pirmieji susitikimai su odontologu prieš dantų implantaciją

By | 13 vasario, 2018

Konsultacija su implantologu prieš implantavimąNors visuomenė apie dažną odontologinę procedūrą – dantų implantaciją – turi vis daugiau žinių, dažnai sklando ir įvairių mitų. Kelis iš jų įvardinsime. Pavyzdžiui, teigiama, kad implantacija yra skausminga ir varginanti procedūra, kad sėkmę lemia tik implantuojančiojo gydytojo profesionalumas, patirtis ir dantų implantų kaina, o visi kiti veiksniai esą neturi jokios įtakos. Taigi šie teiginiai sugalvoti žmonių, su dantų implantais neturinčių nieko bendra. Tiems, kurie ir vėl trokšta šypsotis bei džiaugtis balta akinančia šypsena, reikia žinoti tam tikrus dalykus. Kokius?

Dantų implantavimas prasideda ne tada, kai pacientas atsisėda į odontologo kėdę – esame tuo tikri. Tiesa, greitos implantacijos galimybė, kaip teigia kai kurios klinikos, egzistuoja retai, tačiau tai dar nereiškia, kad procedūra yra varginanti. Prieš implantaciją gydytojas išsiaiškina, kokie paciento lūkesčiai: jie dažnai neatitinka realios situacijos. Būna ir atvirkščiai: forumų prisiskaitęs žmogus ima galvoti, kad jo situacija beviltiška ir jam gydymas implantais negali būti taikomas. Netiesa, nes kalbant apie implantaciją beviltiškų situacijų nėra, nes galima atstatyti ir aptirpusį žandikaulio kaulą, ir sudėti visus dantis, kai žmogus neturi nė vieno nuosavo.

Kuo svarbus pirmasis vizitas pas implantologą?

Jau pirmojo vizito pas dėsiantį implantus specialistą metu aptariama gydymo trukmė, eiga, kiti svarbūs dalykai, sudaromas ir finansinis gydymo planas. Taigi pirmasis susitikimas su specialistu, kuriam bus patikėta šypsena, yra ir psichologiškai nuteikiantis žingsnis. Su gydančiuoju specialistu svarbu užmegzti kontaktą, kuris skatins formuotis abipusį pasitikėjimą. Kartais visoms baimėms numalšinti, visiems neaiškumams išsiaiškinti prireikia ir daugiau negu vienos konsultacijos – kaip teigia profesionalai, tai visiškai normalu.

Jei pacientas neturi daug baimių ir jau pirmojo vizito metu yra tvirtai apsisprendęs dėl implantacijos, jis išsamiai apžiūrimas, daroma implantacijai būtina panoraminė dantų rentgenograma. Pacientas turėtų papasakoti apie savo sveikatą, apie tai, kokiomis ligomis serga ir kokius vaistus ar medikamentus šiuo metu vartoja. Sergant tam tikromis ligomis, reikia pasidaryti bendrą kraujo tyrimą, yra ir atvejų, kai implantuoti negalima. Implantacija neatliekama nesulaukusiems pilnametystės, labai garbaus amžiaus pacientams, sergantiems sudėtingomis psichikos ligomis, vėžiu pacientams ir kt.

Pirmųjų vizitų metu gydytojas turi aptarti gydymo preliminarią trukmę, gydymo etapus bei procedūrų kainą. Labai svarbu pasiteirauti tam tikrų dalykų, kurie gali turėti įtakos žmogaus darbinei veiklai, asmeniniam gyvenimui, pavyzdžiui, kiek laiko asmuo bus nedarbingas. Sudėjus implantus, apie savaitę gleivinė būna patinusi, iki kelių dienų gali būti juntamas skausmas. Pasitaiko ir atvejų, kai asmuo po implantacijos turi išeiti atostogų ar paimti nedarbingumo pažymą. Tačiau tokie atvejai yra reti, ypač kai kalbama apie dažniausia taikomus gydymo etapus. Įprastais atvejais rekomenduojama namuose pabūti tik tą dieną, kai buvo atlikta implantacija.