Šiuolaikinis būdas išspręsti išsiplėtusių kojų kapiliarų problemą – gydymas lazeriu

By | 17 rugsėjo, 2015

Kapiliarų šalinimas lazeriu dermatologijos klinikojeGražios moters kojos – jos vizitinė kortelė. Kai kojos tinsta, pavargsta nuo dažno depiliavimo ir išsausėja, o vietoj gražaus įdegio jas „puošia“ išsiplėtę kapiliarai, jaučiamės blogai, nes prarandame pasitikėjimą savimi. Išsausėjusią odą „gelbstime“ drėkinamuoju kremu, kojų tinimą šaliname specialiai tam skirtais tepaliukais ar kremais, o išsiplėtusių kapiliarų taip lengvai neatsikratysime. Vis dėlto išeitis yra – tai kapiliarų šalinimas lazeriu.

Kaip ir kitų kūno vietų, taip ir kojų kapiliarai dažniausiai išsiplečia dėl paveldimumo, sveikatos sutrikimų, žalingų įpročių ar nepalankių aplinkos, kurioje dirbama, sąlygų – karščio ar žvarbaus vėjo, didelio fizinio krūvio. Kapiliarų šalinimas lazeriu yra tik vienas iš būdų atsikratyti šios problemos, tačiau jo privalumai yra trumpas procedūros atlikimo laikas (nuo kelių iki keliolikos minučių), efektyvumas, saugumas ir tai, kad ši procedūra yra beveik ar visiškai neskausminga.

Įprasta manyti, kad kapiliarų šalinimas aktualesnis vyresnio amžiaus moterims, tačiau dėl šiuolaikinių darbo sąlygų (pavyzdžiui, pasyvaus sėdimo darbo arba atvirkščiai – nuolatinio stovėjimo ant kojų), persistengimo deginantis saulėje ar soliariume, piknaudžiavimo pirties teikiamais malonumais vis daugiau jaunų merginų taip pat skundžiasi turinčios išsiplėtusių kojų kapiliarų. Šviesiaplaukės, daug kavos ar alkoholio vartojančios, geriančios kontraceptines piliules, rūkančios, jautrią odą turinčios moterys, ypač sulaukusios 30 metų ir (arba) jau gimdžiusios, yra ta grupė žmonių, kuri nuo išsiplėtusių kapiliarų ir jų keliamo skausmo kenčia labiausiai.

Kapiliarų šalinimas lazeriu pašalina tiek skausmą, atsirandantį dėl išsiplėtusių kapiliarų, tiek diskomfortą, kurį kelia šis odos grožį darkantis defektas. Lazerinė kapiliarų šalinimo procedūra atliekama dermatologo kabinete. Pulsuojančia šilumos banga lazeris pasiekia būtent tas odos vietas, kuriose yra pažeistų kapiliarų, ir juos sunaikina, nepaliesdamas sveikų audinių.

Įprastai išsiplėtusių kapiliarų problemai visiškai išspręsti vienos procedūros nepakanka, ypač jeigu pacientas nesilaiko gydytojo rekomendacijų arba jam neįmanoma išvengti kapiliarų išsiplėtimą skatinančių veiksnių (pavyzdžiui, darbo aukštoje temperatūroje). Kiekvienu individualiu atveju gydytojas pataria, kiek procedūrų reikės konkrečiai odos problemai išspręsti.

Kapiliarų šalinimo lazeriu procedūrai ypatingo pasiruošimo nereikia, tačiau privalu pasirūpinti, kad prieš ateinant į gydytojo kabinetą oda būtų švari, sausa, nuskusta ir nenudegusi saulėje ar soliariume. Po procedūros galima eiti tiesiai į darbą ar vakarėlį, nes jai pasibaigus ant lazeriu gydytų odos vietų lieka tik nedidelis paraudimas.

Esant sudėtingesnei kapiliarų išsiplėtimo situacijai, ant odos gali likti nedidelių mėlynių ar mažų šašų, bet jie per keletą dienų pranyksta savaime. Pašalinus kapiliarus šiuo būdu, kurį laiką tenka vengti saulės spindulių ar skrudinimosi soliariume. Taip pat nepatartina maudytis baseinuose ar karštoje vonioje, eiti į pirtį. Geriausias laikas išsiplėtusių kojų kapiliarų šalinimui lazeriu – ruduo arba žiema.