Ar įmanoma sumažinti dantų implantavimo kainą?

By | 11 lapkričio, 2018

Dantų implantavimo kainaJeigu dantų kabes nešiojančiam pacientui, kuriam prieš jas uždedant teko pašalinti dantį, pasiūloma rinktis: ar ilgiau nešioti dantų kabes tikintis, kad atsiradęs tarpas „išnyks“ sustūmus šalia jo esančius dantis, ar atlikti danties implantavimą, didžioji dalis pacientų renkasi pirmąjį variantą. To priežastis – santykinai didesnė dantų implantavimo kaina.

Vieno danties implantavimas kartu su ant jo tvirtinamos karūnėlės protezavimu gali kainuoti vidutiniškai nuo 600 iki 1000 eurų. Tuo tarpu prailgindami dantų kabių nešiojimo laikotarpį metais, išleisite keliais šimtais eurų mažiau, tačiau kas mėnesį ar du teks lankytis pas ortodontą ir ilgiau gyventi su visais šių kabių nešiojimo ypatumais. Tai – tik vienas iš pavyzdžių, kaip nemaža dantų implantavimo kaina veikia paciento psichologiją renkantis dantų gydymo būdą, o kartu – jo gyvenimo kokybę.

Lietuviai yra taupūs žmonės, todėl juos traukia galimybė sutaupyti ne tik perkant maisto produktus ar rūbus, bet ir „tvarkantis“ dantis. Tą žinodamos, kai kurios odontologijos klinikos siūlo įvairias „akcijas“, kuriomis pasinaudoję galite sumažinti bendrą dantų implantavimo kainą. Vienos „akcijos“ padės jums sutaupyti kelias dešimtis eurų (pavyzdžiui, galite rasti pasiūlymą gauti nemokamą pirmąją implantologo konsultaciją), kitos – net kelis šimtus eurų (pavyzdžiui, jeigu jums reikia daugiau nei vieno implanto, galite rasti pasiūlymų gauti implantus ir jų priedus pigiau – kuo daugiau inplantų įsigyjate, tuo mažesnė tampa vieneto kaina).

Kitas būdas sutaupyti – rinktis kokybiškus dantų implantus, kurių rizika neprigyti paciento žandikaulyje – minimali. Tokiais dažniausiai laikomi šveicariški dantų implantai, kurie yra ir patys brangiausi. Iš pirmo žvilgsnio, perkant brangiausius implantus ir jų priedus, bendra dantų implantavimo kaina yra didesnė nei įsigyjant pigesnius implantus. Iš kitos pusės, pirkdami kokybiškiausius implantus, jūs iki minimumo sumažinate riziką, jog implantai iš viso neprigis, ir pinigai, kuriuos už juos sumokėjote, bus „išmesti į balą“.

Kokybiški implantai taip pat leidžia tikėtis, jog dantų implantais džiaugsitės ilgiau. Nors kai kurios dantų gydymo įstaigos reklamuoja implantus, kuriems taikoma „viso gyvenimo garantija“, iš tikrųjų, implantologų teigimu, implantai vidutiniškai „tarnauja“ vieną ar du dešimtmečius. Ir tik tuomet, jeigu implantologo darbas atliktas kokybiškai. Taigi, dantų implantavimo kaina gali išaugti, jei implantai tarnaus trumpiau nei jūs tikėjotės ir implantavimą teks pakartoti.

Dar vienas (tiesa, nerekomenduojamas) būdas sumažinti dantų implantavimo kainą – bandyti prašyti odontologo implantuoti kelis dantis ant vieno implanto. Tokia praktika yra neformaliai taikoma kai kuriose klinikose, tačiau ja naudotis nepatartina. Svarbu suprasti, kad danties implantas yra danties šaknies pakaitalas, taigi vienintelė danties atrama, ir jei ji nėra pakankamai tvirta, ar galima tikėtis, kad toks „taupymo“ būdas tikrai atneš daugiau naudos negu žalos? Taigi, taupykite protingai.