Norintiems daugiau sužinoti apie estetinį plombavimą

By | 24 birželio, 2017

Žodis „plombavimas“ daugeliui iš mūsų siejasi su paprasčiausiu skylutės užtaisymu dantyje. Tačiau vadinamasis estetinis plombavimas, atliekamas Kaune ir kituose miestuose, yra kur kas daugiau galimybių šypsenai pagražinti suteikianti procedūra.

Mergina po estetinio plombavimoKą gi reiškia sąvoka „estetinis plombavimas“?

Estetinis plombavimas – tai juvelyriškai tikslus danties atkūrimas, jį atstatant sluoksnis po sluoksnio, o ne tik užtaisant viršutinę danties dalį. Šios procedūros metu galima visiškai atkurti pažeisto danties spalvą, formą, tekstūrą, užmaskuoti nuskilimą ar nutrupėjimą, ant dantų atsiradusias dėmeles. Estetinio plombavimo procedūros pagalba galima pakoreguoti danties kryptį, padėtį kitų dantų atžvilgiu, prailginti dantis. Taip pat ši procedūra rekomenduojama žmonėms, turintiems nepageidaujamus tarpus tarp dantų.

Svarbu akcentuoti, kad nors estetinis plombavimas pirmiausia asocijuojasi su estetiniu dantų vaizdu, ši procedūra atkuria ir kitas dantų funkcijas. Po procedūros pacientas gali valgyti tokį pat maistą, kokį jis galėjo valgyti turėdamas sveikus natūralius dantis, jį lengvai atkąsti ir kramtyti.

Kaip atliekamas estetinis plombavimas?

Estetinis plombavimas atliekamas taip, kad nepažeistų sveikųjų dantų. Procedūros metu pašalinami pažeisti danties audiniai: karieso pažeistos danties vietos, estetinį vaizdą gadinantys danties sluoksniai. Pašalintos danties dalys pakeičiamos specialių medžiagų užpildais, kurie savo biologinėmis savybėmis yra artimi natūraliems žmogaus dantims.

Procedūros, atliekamos Kauno ir kitų miestų odontologijos klinikose, trukmė priklauso nuo to, kiek pacientas nori plombuoti dantų. Svarbu ir tai, koks yra jų pažeidimų sudėtingumas. Vienos procedūros metu galima plombuoti nuo 4 iki 6 dantų.

Estetinio plombavimo privalumai

Estetinis plombavimas yra draugiška procedūra burnos ertmei. Jos metu nepažeidžiami sveikieji paciento dantys, kadangi jų, kitaip nei protezavimo atveju, nereikia šlifuoti. Tai yra vienas greičiausių būdų susikurti gražią šypseną. Norint atkurti viršutinius šešis dantis, kurie yra labiausiai matomi, pakaks vos vienos procedūros.

Kada estetinis plombavimas nerekomenduojamas?

Estetinis plombavimas leidžia greitai pakeisti kreivus dantis tiesiais. Kartais šis dantų tiesinimo būdas yra pasitelkiamas kaip alternatyva dantų tiesinimui kabėmis. Vis dėlto jeigu pacientas turi ne vieną ir ne du kreivus dantis, o daugumą jų arba jo dantų sukandimas yra itin netaisyklingas, Kauno odontologijos specialistai rekomenduoja verčiau rinktis kabes.

Ką dar reikia žinoti apie šią procedūrą?

Kai kurie pacientai po procedūros jaučia nemalonų šalutinį poveikį, tačiau jis praeina per keletą dienų. Tai gali būti dantenų maudimas, padidėjęs dantų jautrumas, nežymus dantenų kraujavimas. Kurį laiką sveikųjų ir plombuotų paciento dantų spalva gali skirtis, tačiau tai pasikeičia per keletą savaičių.

Po estetinio plombavimo procedūros reikia nepamiršti atidžiai prižiūrėti dantis. Renkantis dantų šepetėlį, svarbu atkreipti dėmesį į jo minkštumą: per kietas šepetėlis gali pašalinti plombuoto danties blizgesį.