Dantų implantavimas – daug investicijų ir kantrybės reikalaujantis procesas. Dantų implantai kainuoja tiek, kad kai kurie žmonės netgi vieno implanto kainą skaičiuoja „algomis“ (viena alga, dvi algos, trys algos…), o laikas nuo dantų implantavimo proceso pradžios iki visiško sugijimo skaičiuojamas mėnesiais ar net metais. Taigi, ar verta tiek kankintis dėl gražios šypsenos?
Graži šypsena – ne pagrindinė dantų implantų funkcija
Implantas – tai danties šaknies pakaitalas. Pacientams šis mažas metalinis sraigtelis rekomenduojamas ne dėl to, kad jis gražiai atrodo (juk jo net nesimato), o dėl to, kad norint atkurti dantį „nuo nulio“ be implanto neišsisuksite. Žinoma, galima rinktis ir dantų protezus, tačiau net dėvint neišimamą dantų protezą komforto jausmas burnoje niekada nebus toks pats kaip po kokybiško dantų implantavimo.
Ant dantų implantų yra tvirtinama viršutinė danties dalis (karūnėlė). Kartu su implantu ji sukuria naują ir pilnai savo funkcijas galintį atlikti dantį.
Yra rizika, kad neprigis
Dantų implantai tinka ne visiems. Blogiausia yra tai, kad nepradėjus dantų implantavimo, negalima šimtu procentų užtikrinti, kad implantai tikrai prigis (ar tikrai neprigis). Taigi, gali būti, kad sumokėsite daug pinigų, o sveikų dantų turėti nepavyks.
Žinoma, yra būdų sumažinti implantų neprigijimo riziką. Vienas jų – rinktis kokybiškus (ir brangius) dantų implantus, kurių prigijimo rodikliai yra itin aukšti – siekia net 99 procentus. Kiekvienais metais rinkoje pasirodo naujų medžiagų, iš kurių gaminami dantų implantai. Pavyzdžiui, cheminė medžiaga tantalas, savo biologinėmis savybėmis artima žmogaus burnoje esančioms medžiagoms. Naujos kartos implantai žmogaus burnoje prigyja greičiau ir dažniau nei senieji.
Kitas būdas padidinti implantavimo sėkmingumą – beatodairiškai laikytis savo odontologo nurodymų, nei sekundei nepamiršti, kad savo burnoje turite dantų implantus, kurie suteikia pagrindą jūsų gražiai ir sveikai šypsenai.
Patvaresni nei protezai
Dantų implantai yra įsukami į žandikaulį (panašiai, kaip į sieną įsukami medvaržčiai, ant kurių kabinate paveikslus). Pajudinti implantą (žinoma, kai jis yra prigijęs) yra nepalyginamai sunkiau nei pajudinti dantų protezus (net jeigu jie yra nuolatiniai, neišimami). Ant implantų tvirtinami protezai laikosi daug stabiliau, nei tvirtinami ant dantų „likučių“. Be to, dėka dantų implantavimo, sveikieji dantys nėra pažeidžiami. Tuo tarpu dantis protezuojant, tenka sveikuosius dantis šlifuoti, o tai juos pažeidžia.
Dantų implantai ir ant jų tvirtinamos detalės atrodo daug natūraliau nei dantų protezai. Jie padeda išsaugoti sveiką žandikaulį, nes skatina jį dalyvauti kramtant ir atkandant maistą, perduodami jam kramtymo jėgą. Įprasti dantų protezai, kitaip nei tvirtinami ant implantų, skatina lėtinį žandikaulio nykimą, o tai ne tik suprastina kramtymo funkciją, bet ir turi įtakos žmogaus veido formos keitimuisi.
Vis dėlto vienareikšmiškai pasakyti, kad implantuoti dantis verta arba ne, negalima. Pacientas turi teisę rinktis.
Info šaltinis:
Dantų implantavimas klinikoje „Dantenė”