Reabilitacija – tai procedūrų ir fizinių pratimų visuma, padedanti atsigauti pacientui po sunkių fizinių sužalojimų ar ilgą laiką trukusios ligos. Reabilitacijos centras Kaune – tai puiki galimybė susigrąžinti prarastą savarankiškumą judant ar atliekant paprastus kasdieninius veiksmus, kurių ligonis dėl silpnos sveikatos kurį laiką negebėjo atlikti.
Reabilitacija apima tris pagrindinius pacientų gydymo metodus: kineziterapiją, masažą ir fizioterapiją. Kai kuriose gydymo įstaigose Kaune taikomos reabilitacijos priemonės (pavyzdžiui, vaikų ir kūdikių kineziterapija) yra tinkamos net kūdikiams, sulaukusiems trijų mėnesių. Taip pat gali būti organizuojami atskiri reabilitacijos kursai nėščiosioms ar senyvo amžiaus žmonėms.
Kineziterapija, kitaip dar vadinama „gydymu judesiu“ yra pati svarbiausia reabilitacijos priemonė. Ji ne tik sustiprina kaulus ir raumenis po ilgo nejudėjimo periodo, bet ir sustiprina kraujagysles bei širdį, mažina skausmą. Dėl šios priežasties kineziterapija yra tinkama netgi sveikiems žmonėms. Be to, ji gerina ir paciento psichologinę būseną, todėl yra patartina depresija ar kitais psichiniais susirgimais sergantiems įvairaus amžiaus pacientams.
Kineziterapija gali būti atliekama paties paciento (kai jis jau yra pakankamai stiprus) arba kineziterapeuto (kol pacientas dar negali pats judinti galūnių). Ką tik iš ligos patalo pakilusiam pacientui skiriama „lengvesnė“ kineziterapija (atliekami mažos amplitudės pratimai, tempas lėtas, nedaug pakartojimų), vėliau ji „sunkinama“ (skatinama atlikti intensyvesnius pratimus, juos atlikti daugiau kartų).
Kitas universalus gydymo metodas – masažai – labiausiai tinka siekiantiems sumažinti stresą, atsipalaiduoti, o kartu paskatinti aktyvesnę raumenų veiklą. Ne be reikalo masažas kitaip dar vadinamas „minkštųjų audinių manipuliacija“ – jo metu sukamaisiais judesiais, spaudžiant bei maigant odą yra suaktyvinamos įvairios žmogaus organų sistemos
Kaip ir kineziterapija, masažai kaip reabilitacijos priemonė gali būti skiriami dvejopu tikslu: kaip gydymo priemonė ir kaip būdas bendrai paciento savijautai pagerinti. Masažas pagerina sąnarių būklę (jie tampa „judresni“), raumenų tonusą, stiprina imunitetą ir nervų sistemą. Nors šią reabilitacijos priemonę galite taikyti ir namuose be specialisto pagalbos, taisyklingai atliktas masažas vis dėlto duoda daugiau naudos žmogaus organizmui nei neprofesionalo atliekamas masažas (net jei jis yra ne ką mažiau malonus).
Trečioji reabilitacijos priemonė – fizioterapija – yra natūraliais bei dirbtiniais fizikiniais veiksniais sukeliami teigiami sveikatos pokyčiai. Fizikiniai veiksniai, naudojami Kauno reabilitacijos klinikose – tai vanduo, smėlis, molis, elektra, ultragarsas ir kiti. Fizioterapija yra tinkamas metodas siekiant pagerinti kraujotaką audiniuose. Ši reabilitacijos priemonė padeda slopinti uždegimą ir skausmą. Ja stiprinami raumenys.
Reabilitacijos klinikos teikiamos paslaugos – tai saugus, patikimas ir šiuolaikiškas būdas atgauti fizinę ir psichologinę sveikatą. Klinikos specialistai glaudžiai bendradarbiauja su ortopedais, psichologais ir kitų medicinos sričių specialistais. Siuntimą į reabilitacijos kliniką Kaune ar kitame mieste gali išduoti šeimos gydytojas.