Kokios egsistuoja dantų implantų rūšys

By | 26 gruodžio, 2016

Danties šaknis yra maža, bet labai svarbi danties dalis. Nuo jos priklauso ne tik estetinis mūsų šypsenos vaizdas, bet ir tinkamų pagrindinių dantų funkcijų – kramtymo ir kandimo – užtikrinimas. Tvirtos šaknys leidžia turėti stiprius ir negendančius dantis, kramtyti lengvai ir be skausmo, o pažeistos šaknys priverčia jausti diskomfortą tiek dėl to, kaip atrodo šypsena, tiek dėl to, kiek vargo mums sukelia paprasčiausias valgymas. Netekus tikrųjų dantų šaknų, yra galimybė jas pakeisti dantų implantais. Tačiau skirtingai nei natūralios dantų šaknys, kurios iš pažiūros yra vienodos, implantai gali būti skirtingi.

Dantų implantai skiriasi savo savybėmis, medžiagomis, iš kurių jie yra pagaminti, o taip pat, žinoma, ir kaina. Pagrindinės dantų implantų rūšys – tai vadinamieji „sraigtiniai“ implantai, „plokšteliniai“ implantai ir „poantkauliniai“ implantai.

moteris su implantaisPirmoji implantų rūšis yra dažniausias pacientų pasirinkimas, nes jie labai tvirti, kadangi yra gaminami iš titano. Dėl šios priežasties jie nuolat tobulinami, su jais atliekami naujausi tyrimai. „Sraigtinius“ implantus žmogaus organizmas priima itin gerai, todėl tikimybė, jog jie sukels alergiją ar infekciją yra labai menka. Pasirinkę „sraigtinius“ implantus pacientai yra apsaugomi nuo didelio diskomforto implantavimo procedūros metu, o gijimo laikotarpis nėra labai skausmingas.

Kita dantų implantų rūšis – „plokšteliniai“ implantai – naudojami krūminių dantų šaknims pakeisti, tačiau jie jau praktiškai nebenaudojami. Dažniausiai jie būdavo rekomenduojami pacientams, kurių žandikaulių dantinės ataugos yra aukštos. Taip pat jie buvo populiarūs tarp vyresnio amžiau žmonių, nes yra tinkami naudoti kaip atramas tiltiniam protezui. Vis dėlto šie implantai nebuvo labai modernūs ir šių dienų odontologijoje jau nebenaudojami.

„Poantkauliniai“ dantų implantai (taip pat jau nebenaudojami) būdavo pasitelkiami tada, kai visiškai suyra viršutinio, apatinio ar netgi abiejų žandikaulių dantinės ataugos ir implantų įsriegti beveik „nėra į ką“. Kitaip nei „sraigtiniai“ ar „plokšteliniai“ implantai, „poantkauliniai“ dantų implantai yra ne sriegiami į kaulą, o pritvirtinami ant jo. Pirmiausia padaromas vietos, ant kurios bus tvirtinamas implantas, antspaudas, o tada gaminamas visiškai individualus, tik konkrečiam pacientui tinkamas implantas. Tokiu būdu sukuriamas pagrindas tiltiniam protezui tvirtinti.

Nuspręsti, kuri dantų implantų rūšis tinka pacientui, jis pats negali. Tai gali padaryti tik patyręs gydytojas implantologas. Jis ištiria žandikaulio, dantenų, burnos ertmės ir kraujagyslių būklę ir rekomenduoja jai labiausiai tinkančius dantų implantus.

Svarbu žinoti, kad bet kurios rūšies dantų implantų pasirinkimas yra tik pirmasis žingsnis link rezultato, kurį jums suteiks implantavimas. Pirmiausia implantas turi prigyti (pavyzdžiui, „sraigtinis“ implantas žandikaulyje prigyja vidutiniškai per du – šešis mėnesius). Tik tada ant jo montuojamos dantų karūnėlės – protezai, t. y., matoma danties dalis. Norint implantavimo rezultatais džiaugtis ilgai, svarbu tinkamai pasirinkti ne tik dantų implantus, bet ir kruopščiai dantų implantavimą atliksiantį specialistą, tuomet laikytis jo nurodymų ir apsišarvuoti kantrybe.