Į ką atkreipti dėmesį ieškant patikimo ginekologo?

By | 27 birželio, 2016

Nėščia moteris pas ginekologąGinekologas – gydytojas, kurio dalis moterų prisibijo ir stengiasi kuo labiau atitolinti vizitą pas jį. Taip, kai kurios šio gydytojo kabinete atliekamos procedūros nėra malonios, tačiau ginekologą reiktų įsivaizduoti kaip bet kurį kitą sveikatos specialistą, padedantį laiku diagnozuoti sveikatos sutrikimus, o ne kaip priešą, kuris nori jums pakenkti. Tam, kad vizitas pas ginekologą būtų kuo malonesnis, reiktų atkreipti dėmesį į keletą dalykų.

Visų pirma, dėl kokios priežasties norite kreiptis į ginekologą? Jeigu apsilankyti norite profilaktiškai arba tai apkritai yra pirmasis jūsų vizitas pas ginekologą, geriau būtų rinktis privačioje klinikoje dirbantį gydytoją. Pirmą kartą pas ginekologą besilankančiai pacientei viešose įstaigose dirbantys ginekologai gali pasirodyti mažiau jautrūs ar malonūs, išgąsdinti ją. Žinoma, nebūtinai taip ir nutiks, tačiau praktika rodo, kad pirmą kartą lankantis pas ginekologą mažiau baimės sukels privačioje klinikoje dirbantis specialistas.

Jeigu ginekologo paslaugų prireikė, nes sužinojote, kad laukiatės, jums tinkamiausias būtų ginekologas akušeris. Jis ne tik atliks visas nėštumo periodu būtinas procedūras, bet ir papasakos apie gimdymo procesą, specialius kvėpavimo ir kitus fizinius pratimus, kuriuos reikia mokėti gimdymo metu. Geras ginekologas akušeris rekomenduos arba pats praves ir nėščiųjų kursus.

Gali būti, kad į ginekologą kreipsitės jau pajutusios tam tikrų lytinių ligų ar gimdos kaklelio sutrikimų simptomus. Tokiu atveju svarbu rasti specialistą, kuris taikytų jūsų požiūrį į gydymą atitinkančius metodus: pasitelktų naujausius vaistus ir moderniausias gydymo procedūras arba atvirkščiai – laikytųsi klasikinių gydymo metodų. Įvairiuose forumuose galite rasti informacijos apie ginekologus Kaune ar kituose miestuose, taip pat naudinga paieškoti ginekologų veiklos aprašymų klinikų internetiniuose puslapiuose – ten galima rasti informacijos apie gydytojo taikomus gydymo metodus, tyrimuose naudojamas technologijas.

Vieni ginekologai laikosi tradicinių gydymo metodų, kiti ieško kuo modernesnių būdų gydyti savo pacientes. Pavyzdžiui, ginekologas Artūras Kirijenko, dirbantis Kaune įsikūrusiose „Altamedica Šiaurės klinikoje“, teigia esantis nepatenkintas Lietuvos gydymo įstaigų požiūriu į gimdos kaklelio pažeidimų diagnostiką ir gydymą. Pasak jo, Lietuvoje dirbantys ginekologai dažniausiai tik pasyviai seka gimdos kaklelio būklę, laukdami „rimtesnių“ požymių, kurie rodytų, jog reikia atlikti operaciją, o į gerybinius pažeidimus nekreipia dėmesio. Šis gydytojas taiko Lietuvoje retai pasitelkiamą, tačiau Europoje jau ilgai naudojamą medikamentą „Solcogyn“, skirtą gydyti gerybinius gimdos kaklelio pažeidimus.

Kai kurioms moterims yra svarbi net ginekologo lytis. Vienos yra įsitikinusios, kad jausis nepatogiai, jeigu jų jautriausias kūno dalis tirs vyras. Kitos – atvirkščiai – labiau pasitiki vyrais ginekologais. Iš tikrųjų gydytojo kompetencija nepriklauso nuo lyties, be to, tiek vyrai, tiek moterys į pas juos gydytis atvykusias moteris žiūri tik kaip į pacientes. Vis dėlto jei jaučiate, kad vizitas pas ginekologą bus nemalonus vien todėl, kad tai – vyras (moteris), nekankinkite savęs, ir rinkitės specialistą, kurio kabinete jausitės geriau.