Odontologijos klinika apie vaikų dantukus

By | 21 rugsėjo, 2015

Vaikų dantų gydymasApie vaikų dantukų priežiūrą kalbėti visada aktualu. Mažyliai niekada neužauga, vienus jau paūgėjusius keičia kiti mažyliai. Daugelis mamų auginančių pirmą mažylį dažnai susiduria su dantų priežiūros problemomis. Joms kyla begalė klausimų apie dantukų valymą. Mažyliai pirmą kartą pamatę dantų šepetėlį išsigąsta ir jokiu būdu nesutinka jo įsileisti į savo burną, todėl dažnai mažų vaikų dantukai genda. Odontologijos klinika Kaune pateikia patarimus apie vaikų burnos higieną ir dantukų priežiūrą. Nuo pirmųjų mažylio gyvenimo metų valykite jam dantis du kartus per dieną. Dažniausiai iki 4 metų vaikui derėtų valyti dantukus su tėvų pagalba. Vaikams gali norėtis juos išsivalyti savarankiškai, tačiau jų valymo technika nėra gera, todėl dantukus turėtų išvalyti tėvai. Nuo 4 metų jau galite leisti vaikams dantukus valytis patiems, tačiau stebėkite jų valymo procesą, o klaidas pataisykite. Mokykite vaiką dantukus išsivalyti tinkamai.

Kada pradėti naudoti dantų šepetėlį ir kokį rinktis? Šepetėlį būtina pradėti naudoti kai pasirodys pirmieji pieniniai dantys. Rinkitės vaikišką, mažą, minkštą dantų šepetėlį. Leiskite jį išsirinkti pačiam vaikui. Taip dantų valymas jam taps malonesnis. O dantų pastą galima naudoti vaikams nuo dviejų metų. Pirkite specialią vaikišką pastą, kurios sudėtis pritaikyta jautriam vaiko organizmui, be to „skani“ dantų pasta skatins vaiką dantis valytis su malonumu. O ar pastoje esantis fluoras nėra kenksmingas? Fluoras apsaugo dantis nuo ėduonies, tačiau didelis jo kiekis gali būti toksiškas. Užtepkite žirnio dydžio kiekį ant dantų šepetėlio. Toks kiekis nebus kenksmingas net jeigu vaikas jį prarys, tačiau vis dėlto mokykite vaiką išspjauti pastą. Jeigu turite klausimų dėl vaikų dantų priežiūros Jums informacijos suteiks bet kuri odontologijos klinika Kaune.

Tačiau jeigu nevalėte vaikui dantų nuo kūdikystės ir staiga supratote, kad tam jau atėjo laikas, vaikas gali stipriai priešintis. Nesigriebkite drastiškų priemonių, jokiu būdu neverskite vaiko valytis dantis per prievartą, geriau leiskite vaikams sekti Jūsų pavyzdžiu. Rodykite vaikams kaip patys valotės dantis ir pasiūlykite vaikui išsivalyti dantis kartu. Patikinkite, kad valytis dantis nėra skausminga, atvirkščiai – net labai smagu. Leiskite vaikams patiems išsirinkti dantų šepetėlį ir pastą, pagirkite kai kruopščiai išsivalo dantukus.

Lietuvos odontologai teigia, kad mūsiškių vaikų dantų būklė yra labai bloga. Atlikti tyrimai tai patvirtino. Beveik 90 % Lietuvos vaikų dantų yra pažeisti ėduonies. Ši problema kyla dėl nepakankamos dantų priežiūros. O problemos šaknų reikėtų ieškoti pačių tėvų mąstyme, juk jie yra atsakingi už mažo vaiko sveikatą. Deja dažnai ir patys tėvai nepakankamai rūpinasi savo dantimis, todėl šiuos blogus įpročius perduoda ir savo vaikams. Mokykla taip pat neskiria pakankamai dėmesio vaikų dantims. O jeigu vaikams nuo vaikystės neišugdomi teisingi dantų priežiūros įpročiai, tuomet išugdyti juoj jau paaugėjusiam vaikui bus labai sunku, todėl į vaiko dantų sveikatą ir burnos higieną reikėtų žiūrėti labai rimtai jau nuo pirmųjų gyvenimo dienų. Ne viena odontologijos klinika Kaune rekomenduoja vaikams naudoti ne tik dantų šepetėlį, bet ir burnos skalavimo skystį.