Ortopedijos centras – tik vienas iš Kaune įsikūrusios klinikos „Grožio chirurgija“ padalinių. Į šios ortopedijos klinikos specialistus kreipiasi ne tik Kaune, bet ir kituose Lietuvos miestuose gyvenantys žmonės, kuriuos kankina kojų, kelių, klubo sąnario skausmai. Taip pat čia plūsta pacientai, kuriuos vargina judėjimo sutrikimai, atsiradę dėl traumų ar tam tikrų ligų. Jei į gydytoją ortopedą kreipiamasi pakankamai anksti, nemaloniems pojūčiams (skausmui, tinimui, odos paraudimui, kaulų traškėjimui ar „užstrigimui“) pašalinti pakanka gydytojo išrašytų vaistų ir mankštos. Deja, dažniausiai pacientai į ortopedijos klinikos Kaune gydytojus kreipiasi tik tada, kai vienintelis būdas atgauti normalų judėjimą tampa operacija.
Svarbu suprasti, kad medicina nėra visagalė. Nors tam tikros procedūros ir technologijos, apie kurias prieš keletą metų galėjome tik pasvajoti, šiandien naudojamos kasdieninėje Kaune įsikūrusio ortopedijos centro specialistų veikloje, kai kurių problemų, susijusių su judėjimu, negali išspręsti net operacija. Tai įvairios patologijos, pavojingi sveikatai ir gyvybei dariniai, kurie negali būti operuotini. Dėl šios priežasties ortopedijos klinikos Kaune gydytojai kasdien susiduria su dilema: stengtis kuo labiau padėti pacientams, bet kartu išlikti griežtiems ir priimti tik logiškus sprendimus.
Į ortopedijos klinikos Kaune specialistus drąsiai galite kreiptis, jeigu jus kankina iškrypusio kojos nykščio („iššokusio kauliuko“) problema, Achilo sausgyslės patempimas, kelio sąnario, čiurnos, peties skausmas. Ortopedas – traumatologas šioje klinikoje jums padės atstatyti dilbio kaulo vientisumą, pašalinti ankstesnės operacijos metu įstatytą metalinę plokštelę, atlikti klubo kaulo protezavimą, kitų sąnarių operacijas. Net jeigu skausmas sąnariuose jums kol kas atrodo nepavojingas, vos juntamas, verta kreiptis į gydytoją. Kuo anksčiau bus diagnozuota jūsų liga, tuo veiksmingiau ir greičiau ją bus galima išgydyti.
Nors operacija – kraštutinė priemonė, kurios imasi ortopedijos specialistai, kartais jos išvengti nepavyksta (pavyzdžiui, plyšus meniskui). Kai kurie pacientai mano, kad po operacijos visi jų skausmai išnyks amžiams. Vis dėlto nepakeitus gyvenimo būdo, judėjimo sutrikimai gali atsinaujinti arba atsirasti naujų. Dėl to labai svarbūs tampa subalansuota mityba ir sveikas gyvenimo būdas. Ortopedijos klinikos Kaune specialistai pataria klausyti gydytojo nurodymų tiek prieš operaciją, tiek po jos.
Kai kurie judėjimo sutrikimai gali būti susiję su per didele sąnarių apkrova, kuri atsiranda dėl apkūnumo, todėl pacientui gali tekti priverstinai mažinti svorį. Dalis pacientų net po operacijos nesistengia vengti sunkaus fizinio krūvio, dėl kurio atsiranda skausmai juosmens ar apatinės nugaros dalies srityse, kojose. Nenuostabu, kad skausmas tokiais atvejais grįžta su dar didesne jėga. Svarbu, kad gydytojas suprastų pacientą, o pacientas – gydytoją. Kaip sako ortopedijos centro Kaune gydytojas, ortopedas – traumatologas Gintautas Pocius: „Tik bendromis pastangomis su pacientu galime pasiekti norimą rezultatą“.