Dantų protezai stiklinėje ar dantų implantavimas?

By | 8 liepos, 2017

Iškilus pagydomai sveikatos problemai, paprastai galime rinktis du būdus: pigesnį, bet mažiau efektyvų ir brangesnį, bet efektyvesnį. Pavyzdžiui, pėdų karpas galima šalinti rūgštimi arba lazeriu. Pirmasis metodas yra skausmingesnis ir atima daugiau laiko, be to, ne visada suveikia. Antrasis yra brangesnis, bet kur kas efektyvesnis. Panašiai yra ir praradus dantį: jį galime pakeisti pasirinkdami išimamą dantų protezą arba dantų implantavimą. Pirmasis būdas yra pigesnis, o antrasis leidžia sukurti natūraliau atrodantį ir kokybiškesnį danties pakaitalą.

Gydytojas atlieka implantavimąKodėl daugelis vis dar renkasi protezus stiklinėje?

Netikri dantys, pamerkti stiklinėje šalia lovos – vis dar dažnai pasitaikantis reiškinys, ypatingai tarp vyresnių žmonių. Sunku patikėti, bet kai kurie pacientai teigia, jog galimybė išsiimti netikrus dantis nakčiai jiems yra priimtinesnė nei dirbtiniai dantys, tvirtai sudėti burnoje ir savo savybėmis nesiskiriantys nuo tikrų dantų.

Išimami dantų protezai, lyginant su dantų implantavimu, yra gerokai pigesnis būdas pakeisti prarastus dantis naujais. Be to, pagaminti išimamą dantų protezą atima mažiau laiko nei atlikti dantų implantavimo procedūrą: implantų prigijimo žandikaulyje laikotarpis gali trukti net keletą mėnesių.

Dantų implantavimas – modernus dantų atstatymo metodas

Nepaisant savo aukštos kainos ir ilgos dantų atkūrimo procedūros trukmės, dantų implantavimo procedūra tampa vis populiaresnė tarp įvairaus amžiaus pacientų, netekusių dantų. Šį dantų atkūrimo būdą ypatingai mėgsta jaunesni pacientai, kuriems svarbiausia, kad dirbtinio danties niekas neatskirtų nuo tikrojo. Tai ypač svarbu, jeigu pacientas neteko labiausiai matomų – priekinių – dantų.

Iš tikrųjų, po dantų implantavimo procedūros ant implantų tvirtinami dantų protezai atrodo kur kas natūraliau nei išimamieji. Juos galima pagaminti įvairaus atspalvio, formos, struktūros, todėl jų išvaizdą galima priderinti prie natūralių dantų savybių.

Dantų implantavimo paslaugos atliekamos visuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose. Ypač daug tokias paslaugas siūlančių odontologijos klinikų yra Kaune, kurio universitetuose ruošiama didžioji dalis Lietuvos odontologijos specialistų.

Bijai vilko – neik į mišką, bijai operacijos – nesirink dantų implantavimo?

Dantų implantavimas – chirurginė procedūra. Jos metu maži metaliniai varžteliai, vadinami dantų implantais, įsukami į paciento žandikaulį. Po bet kurios operacijos seka gijimo laikotarpis, taigi, ir po dantų implantavimo procedūros tenka laukti, kol implantai prigis. Tai reiškia, kad iš jų iš karto nėra pritvirtinamos dantų karūnėlės, atstojančios matomą dantų dalį.

Dantų implantavimo procedūros metu pacientui yra taikoma vietinė nejautra, kad jis nejaustų skausmo ir kitų nemalonių pojūčių. Nepaisant to, kai kurie skausmo ar operacijų ypatingai bijantys pacientai nepasiryžta dantų implantavimui, netgi žinodami, kad taip praranda galimybę turėti tikroviškai atrodančius ir burnoje tvirtai besilaikančius dantis. Tokiems žmonėms priimtinesnis metodas – stiklinėje nakčiai užmerkiami išimami dantų protezai.

Taigi, kiekvienas randa sau labiausiai tinkantį metodą džiaugtis naujais dantimis!