Breketų sistema – nenuimamas ortodontinis aparatas, kurio pagalba atliekamas dantų tiesinimas ir netinkamo sukandimo koregavimas. Tokių problemų negydymas gali būti rimtų ligų priežastis. Ypač atidžiai vaikų dantukus turi prižiūrėti tėveliai. Jei vaikas profilaktiškai bus nuvedamas pas odontologą Kaune, nesusidursite su didelėmis problemomis. Visgi, dantų tiesinimas Kaune šiuo metu yra viena iš labiausiai paplitusių procedūrų. Vaikams anksčiau dažniausiai užtekdavo paprastos plokštelės, tačiau šiuo metu daugelis jų, dėl ilgo delsimo, yra priversti nešioti dantų breketus. Nuo įprastos plokštelės daugiausia jis skiriasi tuo, jog jo negalima išsiimti nei valgio, nei miego metu. Apskritai, uždėti dantų breketai nuo jūsų dantų nebus nuimami visą ortodonto rekomenduotiną dantų tiesinimo laikotarpį.
Breketai skiriami į keletą rūšių, pagal matomumą, nešiojimo ilgumą ir kainą. Labiausiai jums tinkamą variantą, žinoma, rekomenduos ortodotas, tačiau ir jūs galite pasikonsultuoti su juo, jei norite konkrečios breketų rūšies. Bent minimali informacija padės konkrečiau ir tikslingiau keliauti link aiškaus rezultato.
Breketų rūšis ir jų pagrindiniai privalumai:
Metaliniai breketai turbūt geriausiai pažįstami iš visų rūšių. Daugelis apskritai nežino, kad be jų yra platesnis pasirinkimas. Metaliniai breketai pagaminti iš labai kokybiškų lydinių, tad yra atsparūs tiek lūžimui, tiek skilimui. Net ir metaliniai savo išvaizda skiriami dar smulkiau, atsižvelgiant į fiksavimo mechanizmus ir panašiai. Jų kaina santykinai su kitomis rūšimis yra mažesnė, kadangi estetiškai jie ne toks patrauklus pasirinkimas. Šiais laikais į metalinius breketus įlydoma brangaus metalo, pavyzdžiui, sidabro, tad jei turite tokį poreikį būtinai praneškite odontologui.
Beligatūriniai breketai šiek tiek populiaresni už metalinius estetiškumo atžvilgiu. Tiesa, juos dėvint lankytis pas ortodontą nereikia taip dažnai. Daugeliu atveju net namuose galite specialiomis priemonėmis ir su gydytojo žinia, šiek tiek pasikoreguoti breketų padėtį. Taip pat, kad šie breketai tinkamai funkcionuotų reikia rečiau šalinti dantis. Tai vienas iš pagrindiniu aspektu, kodėl žmonės mieliau renkasi juos, o ne metalinius. Taip pat dar ir trumpesnis nešiojimo laikotarpis daro nemažą įtaką. Metaliniai breketai savo gaminimo sudėtimi taip pat galėtų būti dar smulkiau skiriasi į pusiau metalinius-keramikinius, metalinius su užraktu ir panašiai.
Safyriniai (arba kitaip stikliniai) breketai yra gaminami iš aliuminio oksido, t.y. safyro. Labiausiai jie vertinami dėl ypač estetiškos išvaizdos: jų beveik nesimato. Medžiaga, iš kurios jie pagaminti, yra permatoma, tad net ir juos nešiojant paprasčiausiai matosi jūsų dantys. Tiesa, šių breketų nešiojimo trukmė yra ilgoka, o ir juos uždėti ir nuimti yra šiek tiek sunkiau, lyginant su kitomis rūšimis. Skaidrių breketų kaina taip pat didesnė, nei metalinių ar beligatūrinių. Būtent nepastebimumas yra pagrindinis jų pliusas.
Liežuviniai breketai Lietuvoje nėra labai populiarūs. Jie pritvirtinami vidinėje dantų pusėje, tad visiškai nesimato. Tie, kurie nori nuslėpti turį susitikimų su ortodontu dažnai renkasi šį variantą. Vėlgi, jis brangesnis ir nešiojimo trukmė yra ilgesnė. Taip pat dažnai dirgina jautrią liežuvio gleivinę ir juos kur kas sunkiau išvalyti.
Kiekvienas galime pasirinkti mums labiausiai tinkamą variantą. Kaip matyti, kaina labiausiai kinta atsižvelgiant į estetiškumą. Visgi, paskutinius metu metaliniai breketai tampa mada, kurią mielai renkasi ne tik jauni, tačiau ir vyresni žmonės. Renkantis labiausiai jums tinkamą variantą daugiausia dėmesio skirkite ne išvaizdai, o patogumui, nes kad ir liežuviniai breketai yra nepastebimi, juos išvalyti yra nepalyginamai sunkiau nei metalinius. O juk prižiūrėti, išvalyti teks po kiekvieno valgio.