Dantų implantacija – moderniausias dantų atstatymo metodas

By | 15 birželio, 2021

implantacijaPrarastus dantis geriausia susigrąžinti padeda dantų implantai, tačiau visuomenėje dėl nežinojimo apie juos sklinda nemažai mitų. Pavyzdžiui, odontologai teigia, kad jiems yra tekę girdėti, kad ant implanto tvirtinami protezai neva trukdo kramtyti maistą, šypsotis, be to, kad jie atrodo labai negražiai bei neestetiškai, dirbtinai ir labai skiriasi nuo natūralių dantų. Tačiau tokiais sklandančiais nepagrįstais mitais tikėti nereikėtų – verčiau nuvykti pas dantų techniką ir išsiaiškinti visus faktus apie dantų implantaciją. Štai ką sako „Garliavos Odontologijos Centro” gydytojai:  tai yra labai pažangi, viena iš inovatyviausių odontologijos krypčių, kuri leidžia žmogui, netekusiam dantų, susigrąžinti sveiką ir arti tobulybės esančią šypseną. Netgi jei esate praradę visus dantis „GOC” atliks visų dantų atkūrimą, panaudojant All-on-4 metodą.

Implantai gaminami ne šiaip sau ir ne bet kokių gamintojų – pastariesiems taikomi labai griežti reikalavimai, gamybos procese naudojamos naujausios technologijos, kiekvienas gaminys kruopščiai ištiriamas ir testuojamas ne vieną ir ne du mėnesius. Kartais implantų testavimas trunka ištisais metais. Implantai kuriami ir gaminami remiantis tokiu principu – kad asmuo, kuriam jie bus įsriegiami, iš karto po procedūros pamirštų, kad jam burnoje yra svetimkūnis. Dantų implantai būtent ir suteikia galimybę jaustis identiškai taip, kaip ir turint nuosavas šaknis, atlikus protezavimą ant implantų – ir dantukus. Nė neabejojama, kad tai pats tinkamiausias būdas atkurti trūkstamus dantis.

Esminiai dantų implantų privalumai

Pirmiausia reikėtų aptarti implantų patogumą – tik įsriegti, jie iš karto tampa burnos dalimi ir ima pilnai funkcionuoti. Įsriegus implantus ir pritvirtinus karūnėles, priešingai negu turint protezus, nereikia klijų, kurie prilaiko. Taip pat implantuotų dantų nereikia rytą įsidėti, o prieš einant miegoti – išsiimti. Kita kalba, jei asmuo pasirenka išimamus protezus, kurie yra tvirtinami ant implantų, tačiau ir pastarieji yra kur kas patvaresni ir geresni už įprastinius protezus, nes turi tvirta pagrindą ir niekada nesislankioja ir iš burnos neiškrenta.

Taigi galima greitai įsitikinti, kad dantų implantai žmogų apsaugo ne tik nuo tolesnių neplanuotų išlaidų, bet ir nuo nemalonių pojūčių, gleivinės dirginimo ir taip toliau. Turint implantuotus dantis, nereikėtų baimintis kramtyti visų rūšių maistą, nes dantų karūnėlės, pritvirtinamos ant implantų, pagaminamos tvirtos ir atsparios, o patys implantai tvirtai įauga į žandikaulį ir nesislankioja. Turintieji išimamus dantų protezus dažnai baiminasi, kad pastarieji gali atsiklijuoti ir iš burnos iškristi pačiu netinkamiausiu metu. Viso to galima išvengti turint dantukus, pritvirtintus ant implantų. Bene didžiausias implantuotų dantų privalumas – tai estetika: jie niekuo nesiskirs nuo natūralių dantų, o šį skirtumą įžvelgi sugebės nebent patyrusi specialisto akis. Kaip labai didelį implantų privalumą specialistai įvardija tai, kad implantacija nereikalauja greta esančių dantų šlifavimo: implantas sudaro tvirtą atramą danties karūnėlei arba tilteliui, jokios pagalbinės ar prilaikomosios konstrukcijos nėra reikalingos.

Tiesa, turint implantuotus dantukus, prireiks kruopštesnės nei įprastai burnos higienos: net tik išsivalyti dantis dantų šepetėliu, bet ir naudoti tarpdančių siūlą, specialius burnos skalavimo skysčius ir kitas priemones. Turint implantuotus dantukus, dar aktualiau yra išvalyti maisto likučius iš tarpdančių, nes burnoje susidarančios bakterijos gali neigiamai paveikti ir pačius implantus. Jei dantų implantai kruopščiai ir taisyklingai prižiūrimi, jie tarnauti gali ir visą gyvenimą, o jei burnos higiena visiškai nesirūpinama, implantų tarnavimo laikas ženkliai sumažėja.

Jei iki šiol pas odontologą lankydavotės tik kas metus ar dar rečiau – vos kas kelerius, tai turėdami dantų implantus, dantų technikų ar chirurgų, paprastų odontologų duris turėsite praverti kur kas dažniau. Vizitus reikėtų planuoti kas pusę metų ar metus – tai leis įsitikinti, kad implantai funkcionuoja tinkamai.

Šaltinis:

UAB Garliavos odontologijos centras
S. Lozoraičio g. 1B, LT-53219 Garliava, Lietuva
 Telefonas: +370 690 66636
El. paštas: info@goc.lt