Dantų protezavimas sparčiai tobulėja

By | 12 balandžio, 2016

Dantų protezavimasJeigu domitės dantų protezavimu tikriausiai naršote internete, klausinėjate draugų ar pažįstamų ir perskaitote labai daug skirtingos informacijos apie dantų protezavimą. Iš tiesų taip ir turėtų būti, nes dantų protezavimas yra labai plati sritis, apimanti daug skirtingų procedūrų. Tačiau kalbant apie protezavimą galima bendrai pasakyti, kad protezavimas atliekamas tam, kad būtų įmanoma kramtyti. Protezavimas atliekamas kai pacientas neturi vieno, keleto, daugumos ir visų dantų. Tokios aplinkybės daro įtaką pačio protezavimo tipo pasirinkimui, tačiau iš esmės protezavimas atliekamas dėl to, kad pacientas galėtų lengvai kramtyti ir aiškiai kalbėti. Tai jau nėra vien estetikos klausimas, protezavimas atliekamas kai asmuo negali normaliai gyventi.

Kaip vyksta pasiruošimas protezavimui? Tai sudėtinga procedūra, nes neteisingas dantų protezavimas gali sukelti rimtas traumas. Prieš atliekant protezavimą svarbu atsižvelgti į kaukolės apimtį, žandikaulio poziciją, veido lanką ir t. t. Ankščiau dantų protezavimas buvo sudėtinga procedūra, nes padaryti tinkamą protezų ar implantų modelį yra tikrai sudėtinga. Todėl šiais laikais tinkama forma ir visi kiti techniniai dalykai nustatomi kompiuterio pagalba, o ankščiau viskas buvo atliekama ranka, todėl reikėjo daug šlifuoti, modeliuoti ir t. t.

Kai trūksta vieno danties atliekamas dalinis protezavimas. Dažniausiai kai trūksta vieno ar keleto dantų yra dedamos danties karūnėlės. Dantų karūnėlės turi atlikti visų pirma funkcinę, o tik paskui estetinę funkciją. Dantų karūnėlės išvaizda priklausys nuo to, kaip dantų technikas atliks savo darbą ir nuo to, kiek į estetinį vaizdą norėsite investuoti patys. Estetikos poreikis priklauso ir nuo to, kurio danties karūnėlės Jums reikia. Danties karūnėlė yra gana patogus ir nebrangus būdas pakeisti tikrą dantį, tačiau danties karūnėlė taikoma tik tada, jeigu yra danties šaknis, nes karūnėlė tvirtinama prie Jūsų tikro danties.

Tačiau dauguma atvejų tenka dėti dantų tiltą arba dantų implantus. Dantų karūnėlė yra patogi ir ilgaamžė, tačiau ilgainiui gali kilti prblemų dėl uždegimų, dantenų kraujavimo ir t. t. Sunkiausia sulieti karūnėlę su Jūsų natūralaus danties liekanomis. Svarbu gerai nušlifuoti, sulyginti karūnėlės paviršių su natūraliu dantimi, jeigu lieka netikslumų ir nelygumų po kurio laiko tai pasimato, nes maisto likučiai, kurie įstringa tarp tų nelygumų, kelia įvairius uždegimus, todėl danties implantas yra geresnis pasirinkimas, tačiau ir kainuoja gerokai brangiau. Ankščiau minėtas dantų tiltas maždaug prieš 10 metų buvo labai populiarus, tačiau tikrai ne dėl patogumo, o dėl to, kad tai buvo vienintelė alternatyva tikram dančiui. Toks sprendimas tikrai pigus, tačiau nepatogus. Visų pirma, tiltas turi būti kievieną vakarą išimamas dėl higienos sumetimų. Jis tvirtinamas prie dviejų gretimų dantų, todėl gali kelti nepatogumą pastariesiems. Be to, dantų tiltas nėra labai patogus, nes gali netvirtai laikytis, veržti arba iškritinėti.

Galima rinktis protezus arba dantų implantavimą. Kaina skiriasi kardinaliai, tačiau patogumo atžvilgiu jie taip pat nelyginami. Dantų protezus tikriausiai esate matę svečiuodamiesi pas senelius, todėl nesunku suprasti, kad tai gana senoviškas būdas, o patogumą taip pat sunku įžvelgti. Protezai dažnai būna nepatogūs, juos reikia išiminėti, jie krenta iš burnos, reikia juos tvirtinti ir t. t. Viskas apie ką kalbėjome yra dantų protezavimas, tačiau protezavimo būdų yra įvairių ir dažniausiai viskas remiasi tik į finansinę situaciją.