Kuo ypatingos plastinės nosies operacijos?

By | 3 lapkričio, 2015

Nosies korekcijaNosis yra centrinė veido dalis, todėl nuo jos formos neretai priklauso tai, kaip atrodo visas jūsų veidas. Graži nosis gali nukreipti dėmesį nuo tam tikrų odos trūkumų ar veido nelygumų, tuo tarpu kreiva, labai didelė ar ilga nosis gali sumažinti jūsų veido patrauklumą. Deja, ne visiems lemta iš prigimties turėti mažą, tiesią ir gražią nosį, tad kai kuriems iš mūsų tenka griebtis plastinės operacijos. Jos prireikia ir pacientams, patyrusiems kokią nors traumą, kurios metu nosis buvo sužalota. Ne paslaptis, kad vyrai nosies formą dažniausiai koreguoja būtent dėl traumos, o moterys – dėl noro gražiau atrodyti.

Plastinių nosies operacijų dėka galima sumažinti visą paciento nosį ar jos dalį (kuprelę, nosies galiuką), visiškai panaikinti nosies grožį darkančius defektus, pakoreguoti šnervių formą, nosies pertvarą. Plastinės operacijos, kurių metu koreguojama paciento nosis, yra vienos subtiliausių, čia svarbus kiekvienas milimetras, todėl plastikos chirurgas, atliekantis tokią operaciją, turi būti labai tikslus. Nenuostabu, kad nosies korekcija nėra pigi procedūra – ją atlikti yra tikrai labai sudėtinga.

Plastinės nosies operacijos atliekamos ne tik norint suteikti veidui grožio ir švelnumo ar pašalinti traumos padarinius, bet ir išgydyti tam tikrus kvėpavimo sutrikimus: knarkimą, miego apnėją ir ją lydinčius traukulius, pasikartojantį sinusitą.

Kaip ir kitos plastinės operacijos, chirurginės nosies korekcijos atliekamos naudojant pilną nejautrą. Operacijos, kuri trunka nuo vienos iki dviejų valandų, metu vidinėje – taigi, nematomoje – šnervių pusėje arba nosies pertvaroje daromi mažyčiai pjūviai, kurie leidžia koreguoti nosies ar jos dalių formą. Tokiu būdu išvengiama plika akimi matomų randų.

Po plastinės nosies operacijos pacientui uždedami specialūs pleistrai ar įtvaras, kad nosis būtų stabilioje pozicijoje. Dauguma pacientų gali vykti namo dar tą pačią dieną, kai buvo atlikta operacija, tačiau dar porą savaičių po jos ant veido, po akimis gali matytis mėlynių, todėl planuoti eiti į darbą ar oficialius susitikimus iš karto po operacijos nereikėtų. Geriausias plastinės operacijos rezultatas matomas tik po jos praėjus keletui mėnesių, tačiau jau po pirmosios savaitės vėl atvykę į grožio kliniką (šįkart išsiimti siūlių) galėsite įsitikinti, kad jūsų nosies forma pasikeitė.

Reikia turėti omenyje, kad jūsų įsivaizduojama tobula nosis ir nosis, kurią išvysite veidrodyje po operacijos, gali šiek tiek ar net radikaliai skirtis. Nepamirškite, kad plastikos chirurgas nėra stebukladarys ir dėl tam tikrų jūsų nosies kaulo ar kitų audinių ypatybių tam tikrų jūsų svajonių, susijusių su „naująja“ nosimi gali nepavykti įgyvendinti net jam.

Plastinėmis nosies operacijomis negalima piknaudžiauti. Po kiekvienos tokios operacijos blogėja natūralių nosies audinių būklė, nuolat kartojant tokias operacijas gali būti prarandamas gebėjimas užuosti ar net normaliai kvėpuoti.