Dantų implantų priežiūra

By | 16 sausio, 2019

Vyras su implantaisDantų implantai funkcionuoja kaip nuosavi dantys: jie atrodo kaip tikri, yra estetiški, nekelia diskomforto, puikiai atlieka kramtymo funkciją. Todėl Vilniaus odontologijos klinikos odontologai primena: juos ir prižiūrėti reikia kaip nuosavus dantis. Nepamirškite, kad tik tinkamai prižiūrimi dantų implantai yra ilgaamžiai. Jei jais nesirūpinsite, jų naudojimo trukmė gali sutrumpėti. Taigi, ką reikėtų žinoti?

Pagrindas – elementari burnos higiena

Visus burnoje esančius dantis reikia valyti du kartus per dieną (ryte ir vakare). Turbūt nereikia priminti, kad tai daroma dantų pasta bei minkštu šepetėliu. Valydami dantis nepamirškite nuvalyti ir liežuvio, kadangi ant jo kaupiasi daugybė bakterijų. Būtina naudoti ir tarpdančių siūlą ar specialų šepetėlį, kadangi vien įprastu šepetėliu ne visada įmanoma pašalinti tarpdančiuose užsilikusius maisto likučius. Kaskart pavalgius rekomenduojama išsiskalauti burną naudojant specialų skalavimo skystį (jei jo neturite po ranka, galima naudoti ir paprastą vandenį).

Kai ką reikia žinoti ir apie dantų implantų priežiūrą

Dantų implantai jokios ypatingos priežiūros nereikalauja, bet juos valant reikia atkreipti dėmesį į jungtį tarp implanto ir protezo, t.y. dantų siūlą bei tarpdančių šepetėlį reikia naudoti atsargiai, kad minėta jungtis nebūtų pažeista. Be to, būtina kokybiškai išvalyti tas vietas, kur implantai liečiasi su dantenomis. Tai galima padaryti naudojant tarpdančių siūlą, šepetėlį ar specialų irigatorių. Jei dantenų valymui neskiriama pakankamai dėmesio, ten besikaupiančios bakterijos gali sukelti uždegimą.

Nepakeičiama ir profesionali burnos higiena

Kasdienė burnos higiena, atliekama namų sąlygomis, yra be galo svarbi. Bet ne visada ją pavyksta atlikti kokybiškai. Juk kartais pritrūksta laiko, jėgų ar noro sąžiningai išsivalyti dantis? Todėl kartą ar du metus rekomenduojama apsilankyti pas burnos higienos specialistą. Profesionali burnos higiena – tai procedūros, kurių metu pašalinamos minkštos ir kietos dantų apnašos (dantų akmenys), nupoliruojami plombų ir dantų paviršiai. Juk būtent dantų apnašos ir yra pirmasis žingsnis, vedantis link dantų bei dantenų ligų. Jei dantų higiena jums yra atliekama reguliariai ir laiku, daugelio ligų yra išvengiama.

Būtini reguliarūs apsilankymai pas odontologą

Jei manote, kad susidėję implantus galėsite ilgam pamiršti odontologo paslaugas, turime jus nuliūdinti. Reguliarus lankymasis pas odontologą yra būtinas tam, kad kariesas ar pirmieji dantenų uždegimo požymiai būtų pastebėti laiku. Dažnai pacientas net neįtaria, kad dantis yra pradėjęs gesti, o į retkarčiais kraujuojančias dantenas numoja ranka. Deja, taip elgtis nepatartina: kuo anksčiau pastebimos dantų ar dantenų ligos, tuo gydymas lengvesnis, greitesnis, pigesnis. Be to, jei dantenų uždegimas progresuos, o jokių veiksmų jam sustabdyti nebus imtasi, gali būti padaryta žala ir implantui. Juk nesinori jo prarasti vien dėl to, kad laiku nesikreipėte į odontologą?