Kam reikalingas gyvūnų čipavimas?

By | 14 vasario, 2022

Norite, kad Jūsų augintinis būtų ne tik sveikas, laimingas, gražus, tačiau taip pat ir saugus? Tokiu atveju labai svarbu pasirūpinti jo gyvenamąja vieta, žinoma, pavadėlio kokybe, jeigu jis yra vedžiojamas, galiausiai, čipu, kuris pagal įstatymus šiuo metu yra privalomas.

veterinarija cipavimasTiesa, net ir įstatymai ne visus skatina čipuoti gyvūną, kuris turi turėti jam priskirtą šeimininką. O juk kiekvienas turėtų šią apsaugos priemone pasirūpinti ir be raginimų, kadangi tai gali padėti apsaugoti mūsų geriausius draugus. Galiausiai, juk gyvūnų čipavimas – greitas ir paprastas specialisto darbas, kuris augintiniu nesukels jokio diskomforto.

Kas yra gyvūno čipavimas?

Ši gana paprasta procedūra leis šeimininkui būti ramesniu, kad pasiklydęs gyvūnas visada ras namus. Mikroskopinis čipas yra dedamas gyvūnui po oda, tačiau jis toks mažas, kad nei dėjimo metu, nei praėjus tam tikram laiko tarpui – gyvūnas nejaus jokio nemalonaus potyrio.

Nuo 2011 metų ši procedūra yra būtina, jeigu norite keliauti su augintiniu po užsienio šalis. Lygai taip pat kaip ir skiepai bei kiti dokumentai, kurie įrodo, kad gyvūnas yra tinkamai prižiūrimas. Visgi, paskutiniu metu vis kito įstatymai, kurie skatino šeimininkus kur kas atsakingiau rūpintis savo augintiniais ir tuo pačiu jų saugumu – įsidedant čipą. Paskutiniu metu priimtas įstatymas įpareigoja, kad čipas būtų įdėtas , o jeigu nebus, deja, laukia baudos.

Visgi, kaip pastebi veterinarijos klinikos darbuotojai – žmonės vis labiau supranta, kad tokia apsauga reikalinga ne dėl to, kad ji yra privaloma, tačiau dėl savo gyvūno gerovės už kurią esame atsakingas kiekvienas iš mūsų.

Ar gyvūno sveikatai nebus neigiamo poveikio?

Natūralu, kad atsakingi šeimininkai domisi mikroschemomis. Tai yra sveikintina, kadangi į gyvūno organizmą įvedamas čipas turėtų nešti tik naudą. Taigi, veterinarijos klinikos atstovai teigia, kad tai ne tik jokio diskomforto gyvūnui nesukelianti procedūra, tačiau taip pat ir neturinti jokio neigiamo poveikio sveikatai. Geras čipas tarnauja net iki 10-ies metų, o vėliau jį siūloma pakeisti kitu, nauju, kuris taip pat sėkmingai saugotų augintinį ir toliau.

Žinoma, kad viskas būtų kokybiška – labai svarbi patikima klinika, kurioje paslaugos siūlomos legaliai. Jokiu būdu nesinaudokite dažnai pigesnėmis paslaugomis, kurios atliekamos per nelegaliai paslaugas siūlančius asmenis, kurie save vadina veterinarais. Deja, niekada negalite žinoti – kas bus įdėta pas Jūsų augintinį po oda ir kaip tai paveiks jo sveikatą.

Kokiam gyvūnui reikalingas čipavimas?

Svarbiausia atsiminti, kad čipas gali būti įdėtas bet kokio amžiaus gyvūnui, tad pasirūpinti juo ir jo saugumą – niekada nėra per vėlu. Dažniausiai čipai dedami šunims, kai kurie deda ir katėms, galiausiai, šeškams, kurie taip pat gana dažnai vedžiojami gatvėmis, tad gali pabėgti.

Geriausia dėl galimybių pasitarti su savo augintinio veterinaru. Kai kurie domisi dėl čipo triušiui, žiurkei, tačiau geriausiai ir išsamiai dėl to gali pakonsultuoti specialistai, kurie žino Jūsų augintinį ir tuo pačiu buvimo lauke ypatumus.

Žinoma, greta čipo toje pačioje klinikoje siūlome daugiau pasidomėti ir skiepais, taip pat, išsiimti dokumentus, knygeles, kurioje bus detali Jūsų gyvūno sveikatos istorija. Tai leis būti visada pasiruošusiu galimiems sveikatos trikdžiams.

Jeigu suprantate, kad ši paslauga gali padėti Jūsų augintiniui būti kur kas saugesniu – tokiu atveju siūlome registruotis pas „Siaurio Šnauceris“ specialistus, kurie ne tik čipuoja, tačiau ir atsako į visus kitus šeimininkams rūpimus klausimus susijusius su gyvūno gerove.