Katinai – paslaptingi gyvūnai, kurie jau daug metų yra žmonių geriausi draugai. Jie kelia mums nuostabą, jie skatina juos mylėti, galiausiai, norisi šiam gyvūnui suteikti kuo geriausias gyvenimo sąlygas bei pasirūpinti, kad jis kuo ilgiau būtų sveikas.
O viskas prasideda nuo kastracijos bei sterilizacijos, kuri turi būti atliekama, kai gyvūnas jau tampa lytiškai subrendęs. Kaune katino kastracijos paslaugą atlieka „Siaurio Šnauceris”. Specialistai dalijasi svarbiausia informacija apie tai – kaip atlieka ši procedūra ir kaip gyvūnas po jos jausis. Juk kuo geriau bus pažįstama katino kastracija – tuo ramesnis būsite dėl savo augintinio.
Pasiruošimas operacijai
Dėl pasiruošimo visada geriausia yra tartis su specialistais. Užregistravus kastracijai katiną iškart siūlome pasidomėti – ar reikia kaip nors ypatingai paruošti gyvūną, kad ta ypatinga diena būtų kuo paprastesnė ir kuo mažiau įtampos kelianti.
Žinoma, pirmiausia yra atliekami gyvūno sveikatos patikros darbai. Žiūrima, kokie yra rezultatai. Kartais kastruoti negalima sutartu laiku, kadangi kraujas rodo infekciją. Tokiu atveju pirmiausia yra gydoma liga, o tik paskui, kai kraujas bus geras, vėl tariamasi dėl operacijos. Dažniausiai medikai siūlo operacijos dieną, likus 12-ai valandų iki procedūros, gyvūno nešerti. Vandens jis geri gali. Visgi, jeigu gyvūnas labai prašysis maisto – tokiu atveju galima duoti labai lengvo, paprasto maistelio, kuris būtų greitai virškinamas. Tikėtina, kad tuomet iki operacijos jis pasituštins. Detaliau dėl mitybos iki operacijos siūlome tartis su veterinaru, kuris nurodys – kaip reikia tinkamai paruošti katiną.
Kastracijos eiga
Natūralu, kad daugelis šeimininkų labai pergyvena dėl šios operacijos. Juk norisi, kad gyvūnas kuo geriau jaustųsi po visko, taip pat yra bijoma, kad gali nutikti kokie nors neplanuoti sveikatos sutrikimai. Svarbiausia yra atminti, kad geroje klinikoje dirba patyrę specialistai, kuriems kastracija dažnai yra kasdienybė. Kuo daugiau praktikos – tuo daugiau sėkmės operacijos metu.
Dažniausiai atlikti kastraciją siūloma katinui, kai jis yra 5-6 mėnesių amžiaus. Tuomet jis jau būna pilnai subrendęs. Žinoma, nereiškia, kad negalima atlikti vyresniame amžiuje. Galima, tačiau bet kokia operacija senam gyvūnui dažniausiai gali reikšti ir papildomas rizikas.
Prieš operaciją pjūvio vietoje yra pašalinamas kailiukas. Pati operacija yra atliekama bendrinėje nejautroje, tad gyvūnas – nieko nejaučia. Pjaunamas kapšelis, pašalinamos sėklidės ir viskas užsiuvama. Pati operacija tikrai gana grieta ir dažniausiai tą pačią dieną, po kelių valandų jau galima pasiimti katiną namo.
Katino priežiūra po kastracijos
Nors dažniausiai gyvūnas iš klinikos išeina pats, tačiau jis gali būti dar apsvaigęs, jaustis silpnai, tad šeimininkai turi pasirūpinti, kad katinas būtų saugiai vežamas namo. Svarbu, kad gyvūnas nelaižytų tos vietos, kur buvo atlikta operacija. Katinai labai mėgsta krapštyti žaizdą. Tai gali sukelti infekciją. Suteikite gyvūnui kitų veiklų, užsiėmimų, kad žaizda netrauktų. Taip pat reikia duoti vaistus, kuriuos nurodys veterinaras. Dažniausiai siūlo yra traukiami po poros savaičių.
Gana dažnai girdima, kad po operacijos katinai linkę tukti. Dažnai tai yra tiesa. Tačiau jeigu katinui duosite geros kokybės maistą, taip pat jo normos bus racionalios ir fizinis aktyvumas logiškas – ne tik nutukimas, tačiau ir kitos sveikatos problemos Jūsų katiną tikrai apeis.
Veterinarijos kliniką rasite:
+370 655 55818
info@snaucerisvet.lt
Pramonės pr. 36A, Kaunas
Technikos g. 39, Kaunas
I-V 9:00 – 20:00
14:00 – 15:00 gydytojų konsiliumas
VI-VII 9:00 – 17:00