Dermatologijos klinika padės pašalinti atsiradusias strijas

By | 14 liepos, 2015

Strijų šalinimas dermatologijos klinikojeOdos gydytojai dirbantys dermatologijos klinikoje, pastebi jog viena dažniausių moterų odos problemų yra strijų atsiradimas. Greitai priaugtas ar numestas kūno svoris, gimdymas, paauglystėje vykstantys brendimo procesai – visa tai kankina moteris ir vyrus dėl daugybės priežasčių, kurių viena sunkiausiai išsprendžiamų – ant rankų, kojų, pilvo, šonų ir kitų kūno dalių atsiradusios strijos. Jos atsiranda dėl to, kad esant greitam odos augimui ar tempimui, plyšta giliau esantys odos sluoksniai.

Kaip apsisaugoti nuo strijų?

Savaime suprantama, pirmiausia reiktų vengti staigių kūno pokyčių: ne tik svorio priaugimo, bet ir sumažėjimo dėl radikalių dietų ar streso. Taip pat reiktų nuolat rūpintis odos elastingumu: tepti ją specialiomis priemonėmis, valgyti odos elastingumą palaikančius maisto produktus (špinatus, ankštines daržoves, uogas, žuvį, pomidorus, bananus).

Odos drėkinimas – kita svarbi procedūra, kurią būtina reguliariai atlikti norint išvengti strijų. Ypač šiam tikslui tinka nerafinuotas migdolų aliejus.

Nėštumo metu patartina nuolat prižiūrėti odą, tepti ją elastingumą didinančiu kremu, sveikai maitintis, masažuoti odą, reguliariai sportuoti, dėvėti specialius nėščiosioms pritaikytus rūbus. Visiems be išimties žmonėms, norintiems išvengti strijų, reiktų kasdien mankštintis ir naudoti kontrastinį dušą.

Ką daryti, jei strijų vis dėlto nepavyko išvengti?

Nors strijos ryškios rožinės ar violetinės spalvos būna tik iš pradžių, o laikui bėgant nyksta, ne visi gali ramiai „pralaukti“ laikotarpį, kol šie patamsėjusios odos ruoželiai, primenantys randus, taps mažiau pastebimi. Yra keletas patarimų, kaip galima kovoti su šiomis nemaloniomis odos „puošmenomis“.

Kai tik strijos atsiranda, jas iš karto reikia gydyti cinko tepaliukais, arbatmedžio ar šaltalankių aliejumi, šveisti kavos tirščiais ar kitomis šveitimo priemonėmis, kurių galima įsigyti parduotuvėje ar vaistinėje. Tuo pat metu reikia odą stiprinti „iš vidaus“: gerti daug skysčių, valgyti anksčiau minėtus odos elastingumą didinančius maisto produktus.

Kova su strijomis dermatologijos klinikoje    

Strijoms įsisenėjus (kai jos praranda rausvą spalvą), tepaliukai ir aliejukai odos gražinimui gali ir nepadėti. Odos klinika tokiu atveju daugeliui gali tapti geriausia išeitimi.

Strijos dermatologijos klinikoje gali būti išgydomos lazeriu. Gydant odą šiuo būdu, smulkios strijos gali būti visiškai išnaikinamos, o gilesnės ir platesnės – pablyškinamos ir išlyginamos (kad nesijaustų odos iškilimų strijų vietoje). Paprastai šią procedūrą besigydantys žmonės gerai toleruoja, nes ji yra neskausminga, o gijimas vyksta greitai (įprastai nuo trijų iki šešių dienų). Šis strijų gydymo būdas nėra tinkamas ir netaikomas onkologinėmis ar ūminėmis ligomis sergantiems žmonėms, nėščioms moterims.

Žinoma, radikaliausias būdas, kuris taikomas strijoms visiškai įsisenėjus ir kai jokie kiti gydymo metodai nepadeda – chirurginė operacija. Jos metu visiškai pašalinama strijų turinti oda, tačiau gijimo procesas ilgas ir skausmingas. Taigi, kuo anksčiau pastebėsite ir pradėsite gydyti strijas, tuo greičiau ir be didelio skausmo galėsite džiaugtis pirmaisiais rezultatais.