Kodėl vis dar bijome plaukus šalinti lazeriu?

By | 26 spalio, 2015

Plaukų pašalinmas lazerio pagalba dermatologijos klinikojeIšgirdę žodžius „dermatologijos klinika“, „odos gydytojas“ ar „gydymas lazeriu“ pirmiausia prisimename jau „tradicinėmis“ tapusias odos problemas, sprendžiamas odos ligų gydymo klinikose Kaune. Lazerinis gydymas dažniausiai pasitelkiamas naikinant apgamus ar randus, tuo tarpu apie plaukų šalinimą lazeriu iš savo pažįstamų girdime gerokai rečiau. Gal dėl to, kad jūsų aplinkiniams nepatinka girtis, kokiu būdu jie kovoja su savo veido, rankų, kojų ar intymiosios zonos plaukais, o gal dėl to, kad šis plaukų naikinimo būdas yra apipintas galybe mus supančių baimių, todėl ne kiekvienas drįsta jį išbandyti.

Vienas dažniausiai akcentuojamų aspektų tiek kalbant apie veido ir kūno gražinimo procedūras, tiek apie dantų protezavimą ir implantavimą, tiek, žinoma, ir apie plaukų šalinimą lazeriu, yra aukšta šių procedūrų kaina. Dermatologijos klinikų Kaune yra daug ir įvairių, todėl tokios pačios procedūros kaina skirtingose gydymo įstaigose gali skirtis. Plaukų šalinimo lazeriu procedūros kaina priklauso nuo to, ar ją atlieka gydytojas, ar vadinamasis „lazerio operatorius“, neturintis medicininio išsilavinimo. Tai pat ją lemia kūno vietos, nuo kurios pageidaujate pašalinti plaukus, plotis ir plaukuotumas – kuo daugiau lazerio impulsų prireiks pašalinti visus nepageidaujamus plaukus, tuo procedūra bus brangesnė. Aukštesnę kaina lemia ir grožio klinikų jūsų mieste skaičius – kuo pasiūla didesnė, tuo mažesne kaina galite pašalinti plaukus lazerio pagalba, ir atvirkščiai.

Kitas pacientams baimę keliantis plaukų šalinimo lazeriu aspektas yra skausmas. Tikriausiai galvojate: juk net namuose taikomi plaukų šalinimo būdai (skustuvas, vaško juostelės) kelia skausmą, o ką jau kalbėti apie kažkokį lazerį, kuriuo gydytis galima tik klinikoje! Nusiraminkite: plaukų šalinimo lazeriu procedūra yra neskausminga, jos metu naudojamas nuskausminamasis kremas, prireikus oda atšaldoma.

Dalis žmonių, ypač moterų, bijo, kad lazeriu panaikinti plaukeliai po kurio laiko ataugs tamsesni ir storesni. Šis įsitikinimas greičiausiai yra susijęs su neteisinga kai kurių dermatologijos klinikų, teigiančių, kad kartą pašalinus plaukelius lazeriu, jie niekada nebeataugs, reklama. Pacientai jaučiasi apgauti, kai brangiai sumokėję už plaukų šalinimą lazeriu po kelių mėnesių ar vienerių metų pastabi, kad plaukeliai vėl „lenda į dienos šviesą“.

Nors pašalinus plaukus lazeriniu būdu jie iš tikrųjų atauga tik po keleto mėnesių ar metų, niekas negali užtikrinti, kad jie nebeataugs niekada. Taip yra todėl, kad šios procedūros metu yra sunaikinami plaukų svogūnėliai ir plaukeliai, esantys augimo stadijoje. Tuo tarpu labai giliuose odos sluoksniuose esantys plaukeliai (ypač šviesūs) net pačiam tobuliausiam lazeriui yra sunkiai pasiekiami ir po kurio laiko tampa matomi. Vis dėlto plaukai tikrai neatauga tamsesni ar storesni nei buvo. Vadinasi, plaukų šalinimo lazeriu procedūros bijoti nereikia. Daugiau apie ją teiraukitės savo odos gydytojo.