Kaip dantų implantai gali padėti praradus dantis

By | 7 gruodžio, 2015

Kas yra dantų implantai ir kiek prarastų dantų jais galima pakeisti?

vyrasPirmą kartą išgirdus terminą „danties implantas“, jis gali kelti nelabai malonių asociacijų. Jei implantą įsivaizduosime kaip kažkokį dirbtinį dalyką savo burnoje, negalėsime patikėti, kad jis gali pakeisti natūralų dantį, kurio netekome. Vis dėlto dantų implantas gali pilnai atkurti visas anksčiau turėto danties funkcijas – tiek kramtymo, tiek kandimo, tiek estetinę. Be to, jis apsaugo nuo burnos ertmės susirgimų, kurių neišvengsime, jei į prarastą dantį nekreipsime dėmesio.

Danties implantas – tai į žmogaus žandikaulį operacijos metu įsukamas metalinis varžtelis. Jis pakeičia natūralią danties šaknį ir yra pagrindas matomai danties daliai – vainikėliui – užmauti. Nesvarbu, kiek dantų netekome – vieno, keleto ar net visos eilės – visus juos galima pakeisti dantų implantais. Taip pat nėra svarbu, dėl kokios priežasties netekome dantų: implantavimas padės tiek pacientams, kurių dantys ištrupėjo dėl vitaminų trūkumo, tiek mechaniškai pažeidus burnos ertmę, tiek senyvo amžiaus žmonėms, kurie dantis praranda natūraliu būdu.

Kodėl būtina keisti prarastą dantį dirbtiniu?

Nebūtina netekus danties jį keisti implantu – galima rinktis ir paprastą danties protezą – tačiau nieko nedaryti netekus danties tikrai nepatartina. Prarastas dantis – tai tarsi tiksinti bomba, kuriai sprogus mus gali užpulti burnos infekcija, dantenų uždegimas, pradėti stumdytis aplink tuščią ertmę esantys dantys, išsikreipti žandikaulis, pablogėti kramtymo funkcija ir dingti šypsenos grožis.

Dantų implantai geri tuo, kad jie ne tik padeda išvengti įvairių dantų bei dantenų susirgimų, bet ir paslepia faktą, jog nebeturime danties. Implantą galima rinktis pagal jo atspalvį, struktūrą, formą, todėl jis visiškai nesiskiria nuo aplinkinių dantų.

Dantų protezai ar dantų implantai – kuriuos rinktis?

Jei norite, kad natūralių dantų keitimas dirbtiniais baigtųsi kuo greičiau, būtų pigesnis, keltų mažiau skausmo ir jums nėra labai svarbi estetinė dirbtinių dantų funkcija, rinkitės protezus. Dantų protezai pilnai atkurs jūsų gebėjimą kramtyti ir užkirs kelią tiek aplinkinių dantų, tiek viso žandikaulio išsikraipymui.

Jei norite, kad apie dirbtinius dantis iš viso galėtumėte pamiršti, o jūsų dirbtinis dantis ar keletas jų visiškai nesiskirtų nuo natūralių dantų, galite sau leisti sumokėti aukštesnę kainą ir norite nepriekaištingos šypsenos bei aukštos gyvenimo kokybės – pirmenybę teikite dantų implantams. Jie kainuos daugiau ir gydymo procesas bus ilgesnis, bet rezultatais galėsite džiaugtis nuo keliasdešimt metų iki viso gyvenimo.

Kuo skiriasi skirtingų gamintojų dantų implantai?

Pagrindiniai rodikliai, kurie skiria vienų gamintojų dantų implantus nuo kitų – jų kokybė, garantijos laikotarpis, implantų prigijimo laipsnis ir žinoma, kaina. Kuo kokybiškesni implantai, tuo didesnė tikimybė, kad jie pacientui prigis. Tokiems implantams gali būti taikoma net viso gyvenimo garantija, bet jų kaina bus aukšta – gali siekti net 600 eurų už vieną implantą.